Lepsze oblicze ekoskóry
Lepsze oblicze ekoskóry

Lepsze oblicze ekoskóry

Opublikowany

Materiały skóropodobne mogą być dobrą alternatywą dla skór naturalnych. Jednak dotyczy to tylko ekoskór poliuretanowych. Wspólnie z ekspertem firmy Fargotex wyjaśniamy, jak dużo możemy zyskać, wybierając ekoskóry o właściwościach łatwoczyszczących.

Ekoskóry pod kątem faktury i wzornictwa zbliżone są do skór naturalnych. Obecnie tkaniny skóropodobne ze względu na skład możemy podzielić na polichlorki winylu (PVC) i poliuretany (PU). Te dwa rodzaje ekoskór znacznie różnią się właściwościami użytkowymi. 
Materiały skóropodobne typu PVC, czyli tzw. skaje, to materiały o słabej rozciągliwości, które nie przepuszczają wilgoci i są mało komfortowe w codziennym użytkowaniu. Pod względem tych parametrów ekoskóry poliuretanowe są ich zupełnym przeciwieństwem.


Bez plam po długopisie

Ekoskóra poliuretanowa będzie nie tylko bardziej wytrzymała, lecz także znacznie wygodniejsza w codziennym użytkowaniu. Niektóre z tych materiałów posiadają też właściwości łatwoczyszczące.
Przygotowując nowe kolekcje, zwracamy szczególną uwagę na funkcjonalność materiału. To ważne, by ekoskóra nie pękała, nie rozwarstwiała się i zapewniała odpowiednio wysoki poziom komfortu. Na ekoskóry z kolekcji Fushion, Long Island i Vienna nanoszona jest dodatkowa powłoka ochronna, która ułatwia proces czyszczenia. Zyskujemy więc możliwość wyboru takiej ekoskóry, która będzie nie tylko atrakcyjna wizualnie, oddychająca i odporna na ścieranie, lecz także pozwoli nam pozbyć się np. plam z długopisów czy flamastrów za pomocą zwykłej szkolnej gumki do ścierania – podkreśla Monika Fedor, Product Manager w Fargotex Group.


Oddycha jak skóra

Materiały skóropodobne PU bardzo dobrze przepuszczają wilgoć. Podczas codziennego użytkowania mebli z taką tapicerką nie będziemy się nadmiernie pocić. Poza tym powłoka PU gwarantuje dużą wytrzymałość materiału i odporność na działanie wody. Taka ekoskóra charakteryzuje się też bardzo dobrą rozciągliwością, co przekłada się na łatwość tapicerowania mebli o różnych rozmiarach i kształtach. To zwiększa także trwałość mebla, którego tapicerka nawet po długim użytkowaniu nie pęka na zgięciach i załamaniach materiału.
Ekoskóry PU to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą, by tapicerka ich mebli nie tylko przypominała wyglądem skórę naturalną, lecz także posiadała wysokie właściwości użytkowe. Każda z naszych kolekcji ekoskór poliuretanowych to propozycja różnych rozwiązań stylistycznych. A tym, co łączy je wszystkie, jest wysoka trwałość materiału i przyjemna w dotyku faktura – dodaje Monika Fedor.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

FUSHION-MAGIC_HOME_COLLECTION.jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
Magic_Home_long_island_.jpg

grafika | 1,15 MB

Pobierz

Apretura – sekret trwałości tkanin tapicerskich

Materiały meblowe o właściwościach łatwoczyszczących zyskują na popularności. Tym, co sprawia, że te tkaniny można tak łatwo utrzymać w czystości, jest specjalna apretura. Ekspert firmy Fargotex wyjaśnia, jak to działa.